Olaszok a világelitben, a remény maradt

Szerző: SHLétrehozva: 2013. április 19. 21:35
Szoros csatában kikapott a magyar válogatott az olaszok legjobbjai ellen a Papp László Sportarénában zajló divízió I/A jégkorong-világbajnokság pénteki, utolsó előtti fordulójában. Ez azt jelenti, hogy az olaszok jutottak a világelitbe Budapesten, és a mieink már csak akkor kerülhetnek a legmagasabb osztályba, ha mostani legyőzőnk - számára tét nélküli meccsen - a kazahokat is legyűri, majd a magyarok felülmúlják Japánt szombaton.

VÉGEREDMÉNY: MAGYARORSZÁG-OLASZORSZÁG 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)

MAGYAR-OLASZ, III. HARMAD:

Sikorcin a harmad legnagyobb lehetőségét hagyta ki, centikkel kerülte el a korong a kaput, majd három másodperccel a magyar emberhátrány lejárta előtt bombagólt lőtt Iannone a vendéktől, innen már nem sikerült fordítani. A szerencse ezúttal nem állt mellettünk, nüanszokon múlt, de az olaszok jutottak fel. Még nem dőlt el a magyarok sorsa, de innen a kazahoknak áll a továbbjutás.

MAGYAR-OLASZ, II. HARMAD:

A kezdést megint kicsit elaludtuk, de aztán a harmad nagy része a veszélyes magyar akciókról szólt, bár csak Sikorcin és Mihály tudta tesztelni a kapust egyszer-egyszer. Az olaszok nehezen tudtak kijönni a harmadból a végén. Nincs gólzápor, és nincs más hátra, mint beverni azt a győztes gólt! Eddig négy lövéssel több a mi oldalunk.

Magyarország-Olaszország 1-1 a második harmad után a Papp László Sportarénában! Ha alapjátékidőben nyernek a mieink, akkor 2008 után ismét feljutnak a világelitbe, ha hosszabításban nyernek, akkor le kell győzniük az utolsó körben a japánokat. Ha veszítenénk, akkor nem csak a saját kezünkben lenne a sorsunk szombaton.

MAGYAR-OLASZ, I. HARMAD:

Szuper Levente lábai között talált a hálóba Vincent Rocco, rosszul kezdődött, de gyorsan egyenlítettünk emberelőnyben, a 7. percben, Mihály Árpád révén, kapásból fogott ki Dennis kapuson. A legvégén Sofron István akár a vezetést is megszerezhette volna. Kiegyenlített meccs, mezőnyfölényben az olaszok, de több a magyar lövés, jól kontrázunk.

ELŐZETES: Harmincöt éve nem győzte le az olasz csapatot a magyar jégkorong-válogatott, most ez kell ahhoz, hogy feljusson a világelitbe, és a legjobb 16 között szerepelhessen Fehéroroszországban. Az olaszok 100 százalékosak a tornán, a párharc legutóbbi két meccse hosszabbításban dőlt el. Szuper Levente a kapuban.