Magyar ezüstérem a 33. Savaria Kupán

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 25. 15:13
Az utolsó fordulóhoz érkezett a Szombathelyen és Bükkön rendezett női nemzetközi röplabdatorna a Savaria Kupa. A spanyol csapat a mindent eldöntő mérkőzésen könnyedén győzte le a magyar válogatottat, 3-1 arányban.

SAVARIA KUPA, 3. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 1:3 (–21, –19, 20, –13)
Aréna Savaria, 500 néző. Vezette: ifj. Juhász Z., Adler.
Magyarország: Bognár K. 5, Horváth D. 15, Nagyné 11, Pethő 6, Katona B. 6, Filipovics A. 10. Csere: Vatai (liberó), Dégi 2, Meléndez-Pál 2, Héjjas 2, Kovács E. Szövetségi kapitány: Ludvig Zsolt
Spanyolország: Fernández de Velasco 18, Fernández Conde 12, Hernández 15, Mendoza Cortinas 4, Lamas 2, Gonzalez 13. Csere: Ramirez Loriguillo (liberó), Aranda Munoz 1, Sánchez Garijo 6, Paraja Ramos 1, El-Ammari. Szövetségi kapitány: Gido Vermeulen
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 13:16, 18:16, 18:20, 19:23. 2. játszma: 5:8, 9:9, 13:13, 13:16, 16:20, 17:23. 3. játszma: 8:6, 13:8, 16:13, 20:15, 23:17. 4. játszma: 4:8, 8:15, 12:20, 13:23

A magyar és a spanyol csapat mérkőzésén a tornagyőzelem volt a tét a 33. alkalommal megrendezett Savaria Kupán. A kitűnő képességű játékosokból álló ellenfél ellen a legjobbját kellett nyújtania a magyaroknak.

A meccs az erőviszonyoknak megfelelően alakult. Az első szettben sokáig tartották minimális előnyüket a vendégek, amely elegendő volt a játszma megnyeréséhez.

A második játszmában sem tudtak felnőni a hazaiak a spanyol válogatott színvonalához, és hamar két szettes hátrányban találták magukat.

A harmadik felvonás jelentette az áttörést a Szombathelyen rendezett mérkőzésen. A korábbiakhoz hasonlóan indult ez a szett is, fej-fej mellett haladtak a csapatok.

Ezt követően viszont a hazai csapat 12-8-ra elhúzott, nem sokkal később pedig már 15-10-re vezetett a feljavuló háló előtti játékunknak köszönhetően. A spanyolok azonban nem adták fel, néhány játék elteltével már 16-14-et mutatott az eredményjelző.

Újítani tudott viszont a Ludvig-csapat, és 24-18 után harmadik szettlabdájukat értékesítve szépítettek.

A negyedik játszmában ugyanakkor az elejétől kezdve az ibériaiak akarata érvényesült. Hamar jelentős előnyre tettek szert, és a különbség csak nőtt a játszma folyamán. Előbb 11-6, majd 19-10 volt a spanyolok javára, végül nagy fölénnyel meg is nyerték a szettet, egyúttal a mérkőzést 3-1 arányban.

A látottak alapján megérdemelt vendégsiker született, és 2002 után második Savaria Kupa sikerét szerezte Spanyolország csapata. Ennek ellenére nem kell szégyenkezni válogatottunknak: egy jobb erőkből álló csapattól szenvedett vereséget, lelkesedésben és a mutatott játékban nagy előrelépést jelentett a háromnapos torna.

A legnagyobb problémát a jövő héten kezdődő Európa-bajnoki selejtező előtt a nyitásfogadás, illetve a bizonytalan baloldali hátsó pozíció jelenti. Utóbbi esetében aggodalomra adhat okot, hogy Ludvig Zsolt a Savaria Kupán sem találta meg a megfelelő játékost a posztra, ennek ellenére önbizalommal telve készülhetnek a selejtezőkre.

A 3. forduló másik mérkőzésén: Szlovákia–Finnország 3:0 (23, 18, 9)

EDZŐSZEMMEL:
Ludvig Zsolt: – Sajnos nem sikerült megismételni a pénteki és a szombati meccsek jelentős részében mutatott jó teljesítményünket. A spanyolok nagyon jó formát mutattak, örülök, hogy nyertünk egy szettet. Kedden visszavágunk!
Gido Vermeulen: – Nagyszerű tornán vettünk részt egy gyönyörű csarnokban, nagyon örülök, hogy itt lehettünk, a Savaria-kupa hasznos állomása volt a felkészülésünknek. A magyarok nagyon küzdöttek, ez növeli a sikerünk értékét.