Győzelem az Eb-selejtező nyitányon

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 8. 10:01
A magyar röplabda válogatott 3:0-ra nyert Törökország ellen a férfi ifjúsági Európa-bajnoki selejtező D-csoportjának első fordulójában, a bulgáriai Gabrovóban!

Férfi ifjúsági Eb-selejtező, 1. forduló
Magyarország–Törökország 3:0 (23, 17, 22)
Gabrovo (Bulgária), 100 néző. Játékvezetők: Themelis (görög), Lazarevics (szerb)
Magyarország: Kaszap 3, Oltványi 8, Csányi 8, Dorcsák 7, Babanyecz 3, Baróti 15. Csere: Pápai (liberó), Kaposi. Edző: Kelemen István
Törökország: Bozan 3, Koc 2, Paltaoglu 8, Karamete 6, Cihan 8, Minici 14. Csere: Hazirol (liberó), Ünver 1, Uykan 3, Güler 1. Edző: Oktay Orkunoglu
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 14:16, 17:16, 19:20, 23:21. 2. játszma: 8:5, 15:9, 18:14, 21:15, 23:17. 3. játszma: 4:10, 10:14, 15:14, 20:18, 23:20

A magyarok meccsének első játszmájában eleinte kevés volt az erős, hatékony ütés a mieink részéről. A csapatok 18:18-ig fej-fej mellett haladtak, s rendkívül izgalmas volt a játék! A rosszul hajrázó csapat hírében álló magyarok előbb Dorcsák Lajos blokkjával, majd Csányi Dániel ütésével szereztek pontot (23:21). 24:22 után még nem ért véget a szett, de a következő labdamenet megnyerésével (Dorcsák Lajos centertámadása) Magyarország örülhetett részsikernek (25:23, 1:0).

A második felvonást jól kezdték a mieink, de a törökök szinte mindig ki tudták ütni a labdát a magyar blokkról, így az előny egy idő után nem nőtt tovább (8:5). A rontásokat jól használta ki az ellenfél, ezért Kelemen István edzőnek 17:13-nál időt kellett kérnie! Vészesen fogyott az előny! Baróti ütésével ért véget a rossz periódus (18:14), de a törökök jó blokkokkal továbbra is ott lihegtek a mieink nyomában. Török időkérés után Babanyecz Roland sáncolt pontot érően (21:15), majd hamarosan Oltványi okos ejtése következett (23:17). A szettet egy török rontás zárta le (25:17, 2:0).

A blokkokkal hadilábon álltak a magyarok a harmadik felvonás elején is, s ezúttal támadási hibák és mezőnyvédekezési hiányosságok is voltak (4:7). A törökök kétjátszmás hátrányban is változatlan lelkesedéssel, magabiztosan röplabdáztak, s ekkor kevesebbet rontottak. Kelemen István 4:10-nél időt kért. A folytatásban a csapatkapitány, Oltványi Olivér blokkja mozdította ki a magyarokat az apátiából, majd két török támadási hiba következett (9:12), így visszatértek a mieink esélyei. Visszatért az egymást folyamatosan lelkesítő magyarok önbizalma. Ismét izgalmas volt a vége, de Baróti Árpád jóvoltából ezt a hajrát is a magyarok bírták jobban, és 3:0-ra legyőzték Törökországot az első fordulóban (25:22).

A csoport másik meccsén a házigazda Bulgária 3:0-ra verte a románokat, míg Németország szabadnapos volt. A mieink csütörtökön éppen a bolgárokkal játszanak majd.

EDZŐSZEMMEL:
Kelemen István: – Az első szettben mindkét csapat feszült volt, de főleg mi! Lassacskán megtaláltuk ellenfelünk gyenge pontjait, onnan kezdve nem tudtak hatékonyan centerben támadni. Játékosaim jól oldottak meg kontralabdákat nehéz helyzetben. Nagyon idegfeszítő meccs volt, ebből mi jöttünk ki jobban!