Győzelem a finnek ellen a Savaria Kupán

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 23. 20:22
Megnyerte első mérkőzését a magyar női röplabda válogatott a 33. alkalommal megrendezett Savaria Kupán Szombathelyen. A lassú kezdés után feljavuló játékunk elegendő volt a gyengébb játékerőt képviselő finnek 3-1 arányú legyőzéséhez.

SAVARIA KUPA, 1. FORDULÓ, SZOMBATHELY
Magyarország–Finnország 3:1 (–23, 19, 17, 18)
Aréna Savaria, 400 néző, vezette: Mezőffy, ifj. Juhász Z.
Magyarország: Meléndez-Pál 2, Horváth D. 17, Kovács E. 10, Pethő 13, Héjjas 2, Filipovics A. 2. Csere: Vatai (liberó), Dégi, Bognár K. 1, Nagyné 9, Katona B. 10, Kovács T. 1. Szövetségi kapitány: Ludvig Zsolt
Finnország: Linnarinne 3, Hakkinen 7, Pihlajamaki 11, Oksala 3, Esko 19, Jokinen 9. Csere: Havunen (liberó), Hamalainen, Korhonen Etelaaho. Szövetségi kapitány: Marko Siivonen
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:7, 9:12, 11:16, 13:18, 17:18, 17:20, 19:20, 21:22, 22:24. 2. játszma: 8:7, 11:7, 12:11, 16:13, 19:18, 22:18. 3. játszma: 8:5, 11:6, 16:9, 20:12, 23:17. 4. játszma: 8:4, 13:6, 17:10, 17:16, 22:17

Péntektől vasárnapig rendezik meg a Szombathelyen illetve Bükön a női röplabda Savaria Kupát. A magyar csapat első mérkőzését Finnország ellen vívta. A fiatal játékosokkal érkező skandinávok legyőzése nem jelenthetett gondot a magyar válogatott számára.

A mérkőzés első szakasza ezzel szemben másként alakult. A finn válogatott meglepően jól és taktikusan játszott, hamar előnyhöz jutva az első szettben, amelyet meg is tudtak tartani 16-11-re vezetve a második kötelező pihenőnél. A magyar csapat dekoncentráltnak tűnt és számos ajándékpontot adott az ellenfélnek.

A rossz kezdésnek meg is lett az eredménye, elbukta az első szettet a Ludvig-csapat. A második játszma eleje nem hozott számottevő változást és úgy tűnt a finnek meglepetést okozhatnak.

Ekkor azonban Horváth Dóra és Katona Brigitta vezérletével megemberelték magukat a lányok és kiszürték a bosszantó hibákat. A feljavuló játékunk eredményeként szetthátrányból hamar szettelőnybe kerültünk.

"Elaludtuk a találkozó elejét, és másfél szettnyi előnyt adtunk nekik - értékelt Horváth. - A kezdeti nehézségek után aztán sikerült összeszedni magunkat, kiszűrtük hibáinkat és végül megnyertük az első meccsünket."

A negyedik játszmára láthatóan megtört finnek ellen hamar vezetést szerzett a válogatott. Előbb négy-, majd nem sokkal később már nyolcpontos előnyre is szert tettünk. A csapat viszont mintha úgy gondolta volna, már megvan a mérkőzés és visszavett a tempóból. Az északiak nem hagyták magukat és a néhány perces "lazsálást" kihasználva felzárkóztak.

Az eredményjelző 17-16-os állást mutatott, amikor Ludvig Zsolt időt kért és ez láthatóan jót tett a magyaroknak, akik rövid idő alatt hozták a negyedik szettet, egyúttal a mérkőzést is.

A másik összecsapáson a kitűnő játékosokból álló spanyolok, 3-0-ra verték a szlovákokat.

EDZŐSZEMMEL:
Ludvig Zsolt: – A csapategység segítette győzelemhez válogatottunkat. Erre a folytatásban is nagy szükség lesz.
Marko Siivonen: – Nagyon jól kezdtünk, pontos röplabdát játszottunk. A magyarok érthetően keményen küzdöttek, a folytatásban voltak jó pillanataink, de hullámzott a játékunk, nem tudtuk tartani a korábbi szintet, ez kevés volt a győzelemhez.