Szalontay 3. és csúcsot tekert Bécsben

Szerző: BHLétrehozva: 2011. november 12. 17:20
A KSI Schwinn-Csepel pályakerékpárosa, a több számban is magyar csúcstartó Szalontay Sándor jól szerepelt az elmúlt napokban, Bécsben zajló Grand Prix Wienna versenyen, többek között új rekordot állított fel 200 méteren.

“Sanyi ideje 10.687 másodperc, a régi rekordot is ő tartotta, melyet a Vasló kupán futott ez év július 11-én, akkor 10.700-at ért el. A szám magyar bajnoka ezzel az időeredménnyel, a nyolcadik idővel kvalifikálta magát a sprintfutamokra” – tájékoztatott Somogyi Miklós, a KSI szakvezetője.

Szalontay végül a kilencedik helyet szerezte meg a sprint versenyszámban, keirinben a 12. helyen végzett, az 1000 méteres állórajtos időfutamban pedig a huszonhárom év alattiak között harmadik lett 1:06,245 perces idővel.