Romandiai Kör: tarolt a jövő generációja

Szerző: shLétrehozva: 2011. április 27. 09:35
Egy 3 kilométeres prológgal vette kezdetét a WorldTour-sorozatba tartozó, vasárnapig tartó Romandiai Körverseny, ahol a fiatalok taroltak a néhány technikás kanyarral is tűzdelt „erőpályán”, a leggyorsabb a baszkok kiválósága, a 23 éves Castroviejo volt.

Az összetett esélyesek között, még a kronóspecialisták közül sem tette oda magát mindenki a rövid távon, hiszen egy rosszul sikerült kanyarvétellel többet lehet veszíteni, mint amennyit nyerni maximum 4-5 másodperccel, ami ilyen rövid távon döntő lehet.

Persze volt a sztárok között is, aki komolyan vette – Millar, Vinokurov –, hiszen a mai hegyi befutón a kis előny is kedvező helyzetet jelent a taktika kialakításának szempontjából.

Reuters
  Fotó: Reuters

A húszévesek azonban nem taktikáztak, Castroviejo mindent kiadott magából, és ahogy elmondta, nagyon jól jött ki az utolsó egyenes, ahol maximális sebességére tudott gyorsulni és tartani azt a célig.

Reuters

A második helyezett amerikai időfutam-bajnok, a még csak 20 éves, de már több számban világbajnok Taylor Phinney nem sokkal – 27 századmásodperccel – maradt el, amit nehezményezett is mikroblogján, mondván, nagyon akarta ezt a győzelmet.

Reuters

A harmadik szintén egy pályás világbajnokból lett profi, az ugyancsak 20 éves ausztrál Leigh Howard lett, még mindig egy másodpercen belül.

Érdekesség, hogy az első három helyezett a Shimano Dura-Ace elektronikus kronó kiegészítőit használta, melyekkel a fékkarfogásból és a kormánytoldalékról is lehet váltani. Ezen a versenyen olyan kicsik voltak az időkülönbségek, hogy itt a kanyarokból való kigyorsításoknál az ebből fakadó előny akár dönthetett is a helyezésekről.