Kiss Gergő nyerte a Tour de Pelsót

Szerző: shLétrehozva: 2010. június 6. 07:40
A vártnál is melegebb időben tekerhettek a bringások a Balaton körül. Ki-ki erőnléte szerint választhatott a távok között, illetve hogy versenyezni szeretne vagy csak "simán" körbe tekerni a tavat. A Tour de Pelson 252-en mérték össze erejüket, míg a maratont 851 fő választotta.

Több mint 400-an vettek részt a Capriolo Tihany Túrán. Nekik 76km-t kellett teljesíteniük. Pozitívuma a túrának, hogy a kompnál mindenkit bevártak.

A szervezők gondoltak a legkisebbekre és azokra is, akik nem tekernek rendszeresen. Ők a 25km, ill. a 40km-es táv között választhattak.

A Tour de Pelso versenyt a férfiaknál Kis Gergő (Atlantis Casino-Kerékpársport 2000 SE)  nyerte. Ideje 4 óra 47 perc. Nőknél Nagy Enikő (Karbona) győzött, aki mindössze 6 percet kapott a férfi győztestől.

(forrás: bringas.hu)