CET-bemutató nemzetközi sztárokkal

Szerző: SHLétrehozva: 2012. április 12. 16:28
Claudio Chiapuccinak és Dzsamulidin Abduzsaparovnak a jelenlétében tartották meg a gödöllői kastélyban a július 21-22.-én rendezendő Central European Tour sajtótájékoztatóját. A sportág két korábbi, nemzetközi nagyágyúja Magyarország egyetlen UCI kategóriás kerékpárversenyének népszerűsítésére érkezett.

A kétszeres Tour-második Chiapucci  - aki a három legnagyobb európai körversenyen a legjobb sprinternek járó trikót megszerezte - pályafutására visszaemlékezve elmondta: Induraint tekintette legnagyobb ellenfelének. A többnapos viadalokon összetettben hiába vezetett másodpercekkel, Indurain az időfutamban verhetetlen volt.

Dzsamolidin Abduzsaparov versenyzői pályafutása során több, mint 50 nagy versenyt nyert meg. Agresszív versenystílusa miatt „Taskenti terrorista” volt a beceneve. Másodszor jár Magyarországon. Tapasztalatait megosztva elmondta: Magyarországon sok embert lát biciklizni, de kevesen versenyeznek. Ez részben érthető is, ugyanis Lengyelországhoz és Romániához hasonlóan a magyar gazdaság is nehézségekkel küzd, ezért kevesebb pénz jut a kerékpársportra.

Az első napon a Miskolc GP keretében Szerencsről Miskolcra teker a mezőny, egy 155 kilométeres, dombos szakaszon. A második napon a Budapest GP-t rendezik, Isaszeg – Gödöllő útvonalon Budapestre, a pesti alsó rakpartra teker a mezőny, a Dráva utcánál lesz a befutó.  A két szakasz külön versenynek számít, külön díjazzák.

Az idei Central European Tour-on várhatóan 14 nemzet 25 klubja áll rajthoz, 12 kontinentális csapat is részt vesz a versenyen.

Hozzászólások
Sporthiradó Szerkesztő 2012. április 12. 16:53 (1)
Halhatatlan
  75228
Szólj hozzá te is a cikkhez, mondj véleményt róla!
24 ÓRA
  Szabadon igazolható Tour-győztes?  Befejezi az olimpiai bajnok?Csü  Délről indul a Vuelta EspanaCsü  Még egy idény a sprinterkirálynak?!  Álompénzt kaphat a top4 bringásCsü  Andy Schleck visszavonul  Befejezi a legidősebb Tour-győztesCsü  Mindig nem egészséges a vb-esélyesCsü  Megdőlt az egyórás bringás világcsúcsSze  Hosszabbított a spanyolok élmenője  Contador egy nagy sikerre Induraintól  Technikai dopping vagy csúszós aszfalt?Sze  Kiszállt a Vuelta-favorit - videóKe  Anyahajóról indult a Vuelta-nap - videó  Nem indul a címvédő a VueltánCsü  Contador indul a Vueltán, de...Ke  Olasz segítség a bringásoknak  Föld alatti kerékpárverseny KőbányánSze  Duplázásra készül a Tour bajnokaVa  Kivégzést rendezett a Cápa a TouronSzo  Rég nem nyertek ilyen könnyedén Tourt!  Tömegbukás, hazaért a litván szökevénySze  Tovább nőtt Nibali előnye a TouronSzo  Majka-nap a Tour de France-onSzo  Nibali verhetetlennek tűnik a TouronCsü  Kristoff kilőtt, mesés sprintsikerKe  Cancellara is feladta a TourtVa  Tonyé a szakasz, Tonyé a sárga trikó!Szo  Hazai öröm a Tour de France-on  Sagan egy centivel maradt le a TouronSze  Kivégezte a Tour-címvédőt a horroretapKe  Kittel: négyből három a Touron  Kittel duplázott a Touron  Nem járt puszi a szakaszgyőztesnek!Szo  Cavendish óriásit bukott a nyitányon!Va  Megvannak a magyar kerékpáros bajnokok  Visszavonul az egyik legjobb sprinterSze  Nem indul a Giro-bajnok a Touron  Nem indul a Vuelta-bajnok a TouronVa  Quintana révbe ért, kolumbiai mámorVa  Quintana a fellegekben, Rogersé az etap  Quintanának áll a Giro, jön a ZoncolanCsü  Nem találnak fogást a rózsaszín trikósonKe  Borult a Giro összetettje a hóesésben!  Őrült szakasz a Giro d'Italián  Közel száz induló a Gemenci NagydíjonVa  Tűzijáték a Girón, Uran ura a helyzetnekSzo  Szökevénysiker a Girón a hegyekbenKe  Tömegbukás, Bouhanni harmadszorSzo  Újabb duplázás a Girón!Csü  Drámai szakasz, rószaszín trikós győztesSze  Megvan az első olasz nyertes a GirónKe  Az esőt is legyőzte a francia bajnok  Kedden rajtol a V4-es kerékpárverseny  Bombát hatástalanítottak a GirónVa  Kittel kilőtt, duplázott születésnapjánSzo  Kittel nyerte a Giro első sprintjétVa  Legyőzték Valverdét BelgiumbanKe  Armstrong, mint kerékpárszerelőSzo  Kipakolt Lance Armstrong
Lapozás Több hír
VIDEÓK
  • Lance Armstrong tereptriatlonban győzött A hétszeres Tour-győztes Arizonában nyert, látványos befutóval...