Ausztrál villámrajt a vb-n, Fejes 46.

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 20. 08:09
A junior nők és a huszonhárom év alatt férfiak időfutamában avattak világbajnokot szeptember 19-én hétfőn, a dán fővárosban, Koppenhágában zajló országúti kerékpáros világbajnokságon, utóbbi versenyszámban magyar induló is volt, Fejes Gábor, akik kicsit a várakozásokon alul szerepelt.

Az U23 férfiak versenyében az ausztrálok domináltak a 35 kilométeres pályán, a topfavorit, Luke Durbidge győzelmét igazából senki nem fenyegette, talán csak honfitársa, Michael Hepburn tehette volna kicsit izgalmassá a versenyt, azonban Hepburn bukott…

Az ausztrálok második számú versenyzője ennek ellenére – egy kerékpárcserét követően – is felált, és megszerezte a bronzérmet. Későbbi nyilatkozata szerint azonban ezzel körülbelül 20 másodpercet veszített, amivel a hazai közönséget ezüsttel kiszolgáló dán Quaadét talán megverte volna, de honfitársát nem.

Fejes Gábor a harmadik kalapból rajtolt, nagyjából a mezőny közepén. A második körre eléggé elkészült az erejével a befutóra már iszonyúan nehezen forgó lábakkal érkezett, ideje a 46. helyre volt elég a 65 indulóból, ami – ismerve képességeit – kissé csalódást keltő eredmény tőle. A junior hölgyek 14 kilométeres időfutamában Jessica Allen révén szintén ausztrál siker született.