Armstrong indul a Hawaii XTerra vb-n!

Szerző: BHLétrehozva: 2011. október 17. 17:31
A hétszeres Tour-győztes amerikai Lance Armstrong profi sportpályafutása végeztével új hobbinak hódol mostanában: tereptriatlon versenyeken villog az Államokban, legutóbb már a győzelem is összejött.

Miután az elmúlt héten Arizonában nyert egy XTERRA futamon, vasárnap bejelentette, hogy részt vesz a következő vasárnap sorra kerülő XTERRA világbajnokságon is, Hawaii szigetén, ahol a hétvégi Ironman verseny után ezúttal a tereptriatlonistáké lesz a főszerep.

A versenyen 1,5 kilométer úszás, 30 kilométer hegyikerékpározás és 10 kilométer terepfutás vár majd az indulókra. Armstrong a múlt heti arizonai győzelme előtt Utah államban vett részt először XTERRA viadalon az amerikai bajnokságban, Utah államban, ahol elsőre 5. helyezést szerzett.