Talmácsinak jól sikerült a bemelegítés

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 26. 09:06
Talmácsi Gábor hét kört teljesített a bemelegítés során, és úgy tűnik a tavalyi világbajnok magyar motoros remek formában van a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó, valenciai viadala előtt a Moto GP 125 kcm-es kategóriájában. Annak ellenére, hogy egyszer bukott, a verseny előtti körözésen csak Mike Di Meglio előzte meg, aki már vb-győztesnek mondhatja magát. A magyar idő szerint vasárnap 11 órakor kezdődő futamon első helyről induló Talma ezúttal 1:42, 497 percet futott, míg a francia 1:42,555-öt.

A 2007-ben világbajnoki címet szerző Talmácsi Gábornak nem indult jól utolsó versenye a 125 kcm-s kategóriában. Az első szabadedzésen mindössze a 14. lett, majd az első időmérőn se teljesített sokkal jobban az akkor még nedves pályán, csak három helyet javított. A második edzésen tizenharmadikként ért célba, így már-már azt hihették a 27 éves pilóta rajongói, hogy csúfosan zárul majd a szezon.

Szerencsére azonban nem így történt, Talma összekapta magát, és a második időmérő edzésen, ezúttal már szárazon az utolsó pillanatban szinte tökéletes kört motorozva az első helyen végzett (1:41,451) így ő indulhat az élről Valenciában.

A vasárnap délelőtti futam előtti szokásos bemelegítés alapján olybá tűnik ha nem jön közbe semmi váratlan, akkor Mike Di Megliót és honfitársunkat nem fogják tudni megszorítani a többiek.

A legjobb időt a már világbajnoki címmel büszkélkedhető gall versenyző érte el (1:42,420), míg a magyar klasszis 1:42, 497 percet futott, és ezzel a második legjobb lett. Tegyük hozzá, hogy úgy lett második, hogy egyszer elbukott a körözés során.

A harmadik pozícióban meglepetésre Di Meglio csapattársa, a svájci Dominique Aegerter ért célba 1:42, 639-cel. A világbajnoki pontverseny harmadik helyén álló Simone Corsi mindössze a 13. helyen fejezte be a bemelegítést, majdnem egytizedmásodperccel elmaradva a dobogósoktól.

A versenyt a második helyről kezdő Sergio Gadea a hatodik helyen végzett 1:42,803 perccel.