Talmácsi nekilátott a 2009-es évnek

Szerző: shLétrehozva: 2009. január 26. 19:59
Gyakorlatilag is elkezdődött az év Talmácsi Gábor számára: a gyorsaságimotoros-világbajnokság 250 köbcentis kategóriájában debütáló magyar pilóta hétfőn nekivágott a tesztelésnek Jerezben. Talma az ötödik időt érte el, ez a felkészülés ezen szakaszában még nem mérvadó, hiszen elsősorban a beállítások próbálgatása volt a cél.

A pályán is elkezdődött a 2009-es év Talmácsi Gábor számára, a 125 köbcentis kategória 2007-es világbajnoka először vett részt teszten november 25-e óta, és ezúttal is jól ment neki az általa eddig a versenyeken használtnál nagyobb teljesítményű gépen. Látszott is Talmán, hogy a téli pihenő alatt már hiányzott ez a légkör.

A csapat vasárnap érkezett Jerezbe, és ekkor még esős volt az időjárás. Ha a felhők nem is vonultak el a versenypálya fölül, de az aszfalt felszáradt, így ideális körülmények között kezdhette meg a munkát az istálló.

Eredményesen zárult az első nap: Talma végig élvezte a motorozást, és körről körre sikerült javítania. Nyilvánvalóan nagy szerepet játszott ebben az is, hogy a magyar pilóta a tesztelést megelőzően kemény fizikai felkészülést csinált végig, ezért remek erőállapotban érkezett a gyakorlás helyszínére.

Kiderült az is, hogy 250-es gépének jobban fekszik a jerezi aszfaltcsík, mint a valenciai, valószínűleg azért, mert ez a pálya lényegesen technikásabb. A nap folyamán többfajta gumit és különböző beállításokat próbálgattak, valamint nagyon sokat dolgoztak a kipörgésgátlóval is.

Az egyetlen rossz hír a hétfői nappal kapcsolatban, hogy habár Talma nagyon jól bírta a terhelést, de a teljesített negyvennégy kör után az előző év végén műtött kézfeje bizony nem reagált a legjobban, így a magyar világbajnok a nap végén kénytelen volt felkeresni dr. Claudio Costát.

Az összesített eredmények alapján a Balaton Racing Team pilótája az ötödik helyen végzett, és egy másodperccel elmaradt Alvaro Bautistától, aki a leggyorsabbnak bizonyult a hétfői gyakorláson.