Talmácsi Gábor második, Corsi sikere

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 1. 11:48
Az olasz Simone Corsi sikerével zárult a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíjának 125 kcm-es futama. Talmácsi Gábor végig harcban volt az elsőségért, végül azonban remek versenyzéssel a második helyre jött be.

Talmácsi Gábor jól szerepelt a szombati időmérőn, mivel a második rajtpozíciót szerezte meg. Nála gyorsabb kört csak az olasz Raffaele de Rosa produkált.

Az Apriliával versenyző magyar motoros remekül kapta el a rajtot, és feljött az első helyre. Mögötte az összetettben vezető Mike di Meglio jött el. De Rosa és Gadea beragadt.

Di Meglio erőszakos volt, és hamar elment Talmácsi mellett. Iannonénak ez szerencsére nem sikerült, sőt, őt Nico Terol visszaszorította a negyedik helyre. Talmácsi azonban nem hagyta magát, a második körben visszavette a vezetést. A francia egyre jobban hátracsúszott, Terol és Iannone is elment mellette.

Ráadásul Terol nem elégedett meg a második hellyel, a negyedik körben Talmácsi elé került. Közben többen is elmentek a magyar motoros mellett, az élre újra Di Meglio állt. Izgalmas volt a futam, egymást váltották a versenyzők az élen. Az első körök után tizenketten szakadtak el a bolytól.

A tizedik körben Talmácsi megindult, és legyorsulta Di Megliót. A világbajnoki címvédőt azonban nem hagyták elszakadni a többiek, folyamatosan tapadtak rá. A magyar versenyzőt egy körrel később hárman is megelőzték, visszacsúszott a negyedik helyre. Ki más, mint Di Meglio állt az élre.

Az összetettben vezető francia remekül motorozott, még Sergio Gadea 1:58.636-os pályacsúcsát is sikerült megjavítania, ő az egyik körét 1:58.570 alatt tette meg.

Di Meglio azonban nem tudta megtartani a végéig a vezető helyet, az egyre előrébb törő Bradley Smith három körrel a vége előtt átvette tőle a vezetést. Talmácsi is feljött, az utolsó kör előtt a második helyen állt, Simone Corsi vette át a vezetést.

A záró öt kilométerre a Corsi, Espargaro, Talmácsi hármas kissé elszakadt a mezőnytől, látható volt, hogy hármuk közül kerül ki a végső győztes. Talma remekül hajrázott, és bár az olaszt nem tudta befogni, az utolsó métereken megelőzte Espargarót, és ezüstérmes lett.

Corsinak ez volt a harmadik győzelme, így pontszámban utolérte Mike di Megliót. Talmácsi Gábor a hetedik helyre lépett előle.