Talmácsi Gábor a 9. helyről rajtolhat

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 4. 05:48
A világranglistát vezető francia Mike di Meglio rajtolhat az élről a magyar idő szerint vasárnap hajnali négy órakor kezdődő Ausztrál Nagydíjon a gyorsaságimotoros-világbajnokság 125 kcm-es géposztályában. Talmácsi Gábor is javítani tudott pénteki eredményén, de mindössze három mért kört teljesített, és végül a kilencedik helyről indulhat a futamon.

A pénteki esőzés után szombaton reggel már száraz pálya fogadta a 125 kcm-es géposztály versenyzőit az Ausztrál Nagydíjon. Nem véletlen, hogy a motorosok nagy többsége javítani tudott előző napi eredményéhez képest, így Talmácsi Gábor is.

A magyar világbajnok a pénteki első időmérőn mindössze a 17. helyet szerezte meg, 1:52.320-as ideje bizony elég gyenge volt. A szombati szabadedzésen ellenben 1:38.399-et motorozott, és ez a hetedik helyre volt elég.

A második időmérőn Talmácsi is javítani tudott egy nappal korábbi eredményéhez képest, harmadik mért körében 1:38.501-et repesztett, ennél jobbat akkor csak a világbajnoki pontversenyben élen álló francia Mike Di Meglio teljesített.

A Bancaja Aspar versenyzője a folytatásban már nem jött ki a pályára, három teljesített körrel fejezte be a gyakorlást. Így nem meglepő, hogy mindössze a kilencedik helyet szerezte meg.

Az edzésen mindössze Mike di Meglio és Bradley Smith tudott 1:38 alá kerülni, a francia versenyző 1:37.553-as idővel szerezte meg az elsőséget.

A 125 kcm-esek futamát magyar idő szerint vasárnap hajnali 4 órakor rendezik.