Talmácsi centikre motorozik a mezőnytől

Szerző: shLétrehozva: 2009. június 25. 14:51
Az utolsó, 19. helyen zárt Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának asseni első szabadedzésén. A pozíció nem, de a futott idő bizakodásra ad okot, mivel két héttel ezelőtt még másodpercekkel a mezőny mögött kullogott a magyar pilóta, Hollandiában viszont alig három tizeddel maradt el a 19. helyen záró olasz Canepától. Tóth Imre a 18. pozícióban végzett a negyedliteresek gyakorlásán.

A gyakorlást meglepetésre a hondás Randy de Puniet nyerte, alig öt ezreddel megelőzve a Catalunyában az utóbbi évek legfantasztikusabb versenyét megnyerő Valentino Rossit.

Talmácsi Gábor húsz kört futott az asseni aszfaltcsíkon, leggyorsabb eredményét a hatodik körében futotta. Csapattársa, Takahasi Juki 1,2 másodperccel jobb időt jegyzett, viszont a japán versenyző hatalmasat bukott a gyakorlás végén és alig-alig tudott lebicegni a pályáról.

MOTOGP, ASSEN, AZ 1. SZABADEDZÉS VÉGEEREDMÉNYE:
1. Randy de Puniet francia Honda 1:37.842 p. 0.000
2. Valentino Rossi olasz Yamaha 1:37.847 p. 0.005 mp.h.
3. Casey Stoner ausztrál Ducati 1:37.877 p. 0.035 mp.h.
...18. Niccolo Canepa olasz Ducati 1:41.020 p. 3.178 mp.h.
...19. Talmácsi Gábor magyar Honda 1.41.380 p. 3.538 mp.h.

A negyedlitereseknél az idén két versenyen győző Alvaro Bautista diktálta a tempót, megelőzve Hector Barberát. Tóth Imre négy másodperces hátránnyal a 19. helyen zárt, a sérült Németh Balázs nem vesz részt a Holland Nagydíjon.