Talmácsi a 13. lett szombat reggel

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 25. 09:53
Talmácsi Gábornak továbbra sem megy Valenciában, hiszen a gyorsaságimotoros-világbajnokság utolsó állomásán csak a tizenharmadik lett a 2. szabadedzésen. A gyakorlást Nicolas Terol nyerte Bradley Smith előtt, a harmadik Pol Espargalo lett.

A pénteki első időmérőn esett az eső, amellyel nem a magyar klasszis birkózott meg a legjobban, csupán a tizenegyedik helyre kvalifikálta magát. Ez mindenképpen meglepő, ha azt vesszük figyelembe, hogy Talma egy héttel ezelőtt Malajziában megnyerte a futamot.

Talmácsi jó tíz perc elteltével még az ötödik helyen állt a második szabadedzésen, az ideje ekkor 1:56,750 perc volt. A folytatásban hiába javított az előző esztendő világbajnoka, a pozíciója folyamatosan romlott.

A magyar kiválóság esetében így bekövetkezett az, amire ekkor nem számíthatott senki: szépen lassan visszacsúszott a huszadik helyig, és hiába faragott újabb tizedeket, a helyezésén nem tudott változtatni.

Az edzés ezen szakaszában Stevie Bonsey vezetett, aki a pénteki időmérőn a harmadik helyet érte el. Az amerikai versenyző ekkor négy másodperccel rendelkezett jobb idővel, mint Talma.

A hajrában aztán jött Nicolas Terol, és a már száraz pályán 1:50,716-os idejével mindenkit megelőzött, még a másodikként záró Bradley Smith-t is, aki kevesebb, mint egy tizeddel maradt csak el spanyoltól, ekkor már Talmácsi is jócskán faragott az idejéből, de az 1:52,224 csupán a tizenharmadik helyre volt elegendő.