Talmácsi a 13. az első időmérő után

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 26. 13:46
Csak a tizenharmadik helyen végzett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján az első időmérő edzésen a 125 köbcentis kategóriában. Az edzést Simone Corsi nyerte Bradley Smith és Joan Olive előtt.

A délelőtti szabadedzés után nem túl biztató előjelekkel vágott neki az első időmérőnek Talmácsi Gábor.

A tréning első percei után Bradl állt az élen, amikor De Rosa érkezett és mintegy fél másodperccel jobb időt motorozott. Ekkor Talma a hetedik helyre jött fel, miután egy másodpercet javított addigi idején.

A világbajnoki címvédő nem vett vissza ezután, és egészen az ötödik helyig jött fel, ami reménykedésre adhatott okot, de csak egy ideig.

Ekkor az edzés vége előtt tíz perccel Simone Corsi állt az élre, ő volt az egyetlen, aki 1:46 percen belül teljesítette a pályát. Az olasz ezután egyre jobb időket ért el, csakúgy, mint a mezőny többi tagja.

Ezután csak abban lehetett reménykedni, hogy a magyar pilóta majd a hajrában dobbant egyet, de ez nem történt meg, és nem tudott javítani, így végül a tizenharmadikként zárt.

Igaz, még hátra van a még a pénteki időmérő edzés is, de ha Talma motorjával nem történik kisebb csoda, akkor a magyar pilóta akármekkora klasszis is valójában, nem tud majd igazán jó pozícióba kerülni.

GYORSASÁGI MOTORKERÉKPÁROS VILÁGBAJNOKSÁG, BRIT NAGYDÍJ, 125 KCM, 1. IDŐMÉRŐ EDZÉS:
1. Simone Corsi olasz Aprilia 1:45,533
2. Bradley Smith brit Aprilia 1:45,873
3. Joan Olive spanyol Derbi 1:45,896
4. Mike Di Meglio francia Derbi 1:45,897
5. Sandro Cortese német Aprilia 1:45,935
6. Scott Redding brit Aprilia 1:46,028
7. Raffaele De Rosa olasz KTM 1:46,105
8. Nicolas Terol spanyol Aprilia 1:46,139