Talma nagyot küzdve 13. lett Assenben

Szerző: shLétrehozva: 2010. június 26. 12:53, Frissítve: 2010. június 26. 17:33
A 23. helyről indulva a középmezőnybe felkapaszkodva a 13. pozícióban zárta a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíját Talmácsi Gábor a Moto2-es kategóriában. A futamot utcahosszal a magyar pilóta csapattársa, Andrea Iannone nyerte.

A pénteki bukással tarkított csalódást keltő időmérő edzés után a hatodik sorból volt kénytelen indulni Talmácsi. A tőle megszokott fantasztikus rajt elmaradt, az első kör végére két helyet tudott előrejönni.

Innentől folyamatosan előzte meg ellenfeleit, a tizedik körre a 14. helyig jött előre, nem sokkal később pedig a 12. pozícióban haladt. A hajrára Simone Corsi megelőzte, így 13. lett, több mint 21 másodperc hátránnyal a mezőnytől az első körben ellépő és magabiztos győzelmet arató Andrea Iannone mögött.

„Nagyon nehéz hétvégén vagyunk túl, a szerelőim remek munkával építették újra a motort a pénteki esés után. A verseny elején sikerült felzárkóznom, utána harcban voltam több riválissal is, és végül három pontot gyűjtöttem. Gratulálok a csapattársamnak a győzelemhez" – nyilatkozta a futamot követően Talmácsi Gábor.