Stoner és Terol is tarolt

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 27. 21:44
Casey Stoner játszi könnyedséggel nyerte meg az időmérőt a gyorsasági motoros világbajnokság indianapolisi állomásának szombati versenynapján, a MotoGP kategóriában. Mellőle Ben Spies és Jorge Lorenzo rajtolhat, Dani Pedrosa negyedik, Marco Simoncelli a hetedik, Valentino Rossi csak a 14. helyen végzett.

Stoner körrekorddal kezdte, és végig uralta a mezőnyt, Rossi a kavicságyban indított, és a nem éppen előkelő 14. helyen zárt.

A 125 kcm-esek között versenyző Sebestyén Péter 1:53.992 perc alatt teljesítette leggyorsabb körét, ami a 29. helyre volt elég. A legjobb időt a pontversenyben éllovas spanyol Nicolás Terol (Aprilia) érte el 1:48.199 perccel, több mint hét tizeddel megelőzve a német Sandro Cortesét és a francia Johann Zarcót, továbbá közel nyolc tizeddel maga mögé utasítva a spanyol Maverick Vinalest.

A Moto2-ben Marc Márquez vitte a prímet, egyetlen századdal megelőzve Simone Corsit, Andrea Iannone is befért az első sorba.