Spanyol-portugál nap a Dakaron

Szerző: shLétrehozva: 2011. január 2. 20:42
Az autósoknál a címvédő Carlos Sainz, míg a motorosoknál a portugál Ruben Faria nyerte vasárnap a 788 km-es első szakaszt a 32. Dakar-ralin, a világ legnehezebb és legnagyobb terepversenyén. Az autósok és a kamionosok 222, míg a motorosok és a quadosok 192 km-en versengtek egymással.

A Victoria és Cordoba között zajlott, komoly technikai felkészültséget igénylő távot az autósoknál Carlos Sainz teljesítette a leggyorsabban rajt-cél győzelmet aratva, míg a motorosoknál a portugál Ruben Faria ért célba elsőként.

Az argentin, majd chilei terepeken zajló viadal nyitószakaszán a négykerekűek között a francia Stéphane Peterhansel lett a második, a katari Nasszer al-Attijah pedig a harmadik. A motorosoknál Faria mögött a címvédő francia Cyril Despres végzett a második, míg a spanyol Marc Coma a harmadik helyen. Hétfőn a Cordoba és San Miguel de Tucuman közötti 764 km-es szakasz vár a mezőnyre.