Egyelőre az eső az úr Phillip Islanden

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 3. 09:23
A pontverseny második helyén álló Alvaro Bautista volt a leggyorsabb a 250 kcm-esek első időmérő edzésén a gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztrál Nagydíján. Közvetlenül mögötte végzett Julian Simon, valamint Lukas Pesek. Az összetettben éllovas Marco Simoncelli a negyedik helyen zárt. A királykategória, a MotoGP két szabadedzését Casey Stoner és Nicky Hayden nyerte.

Tóth Imre a 14. lett, 1:46,334-gyel a 250 kcm-esek kvalifikációjában. Bautista legjobb ideje 1:43,839 p volt, Simoncelli 1.44,503-mal, Simon 1.44,223-mal, míg Pesek 1:44,244-gyel fejezte be gyakorlást.

Pénteken nagy részt esőtől áztatott vizes pályán motoroztak a versenyzők, ennek megfelelően szélsőséges időeredményeket jegyezhettek. Ezt jól mutatja, hogy Mika Kallio 1:33,736-tal nyerte az első szabadedzést, míg az időmérőn első Alvaro Bautista ideje csak 1:43,839 volt.

Tóth Imre mindkét gyakorláson, a tesztelésen és a kvalifikáción is a tizennegyedik helyen zárt.

...14. Tóth Imre magyar, Aprilia 1:46,334

MotoGP-ben is jelentős gondot okozott a klasszisoknak az időjárás, de azért boldogultak az ausztráliai pályán. A legutóbbi két szezon győztese, Casey Stoner, illetve Nicky Hayden nyerte az első és a második szabadedzést, a friss világbajnok Valentino Rossi a második és a hatodik helyen zárt.

Az első tesztelésen az összetettben 2007-ben első Stoner 1:30,094-gyel bizonyult a leggyorsabbnak, Rossi (1:30,764) és Alex De Angelis (1:31,043) előtt. A folytatásban a 2006-os világbajnok Hayden 1:38,820 p-cel lett első, Andrea Dovizioso (1:39,575) és Chris Vermuelen (1:9,824) előtt. Stoner 1:40,585-tel lett a negyedik, míg Rossi legjobb ideje 1:40,892 volt.