A negyedik sorból rajtol Talmácsi Gábor

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 13. 19:45
A pénteki sérülés rányomta bélyegét Talmácsi Gábor szereplésére a gyorsasági motoros világbajnokság nyolcadliteres géposztályának szombati időmérő edzésén. A magyar versenyző csak a 16. helyről várhatja a vasárnapi futamot, az élről Pol Espargaro rajtolhat, a második helyen a világbajnoki összetettben vezető Mike Di Meglio végzett.

A pénteken a csuklóban található sajkacsontját törő Talmácsi Gábor számára kérdéses volt, mennyire akadályozza sérülése a hétvége hátralévő részében. Nos a szombati második szabadedzésen már gyanakodhattunk, nincs rendben azzal a kézzel valami, a magyar csak a 29. helyet szerezte meg.

Ráadásul az első időmérő nedves aszfalton zajlott, így az akkor látott időknél lényegesen jobb eredményeket futhattak a versenyzők a szikrázó napsütésben.

A második időmérő előtt még reménykedhetett a hazai szurkolótábor, biztosan csak kímélte a kezét a világbajnok és a félórás etapon jobban teljesít. A rajtsorrendet meghatározó etapon nem is kezdett rosszul az Aprilia pilótája, előbb a tizedik helyre lépett előre, majd 1:52.874 perces idővel már az első ötben találta magát.

Igaz nem sokkal később a konkurencia felvette a kesztyűt és sorra előzték meg versenyzőnket. Az élen szinte körről körre változott az aktuális vezető személye, előbb a két szabadedzést megnyerő Andrea Iannone állt az első helyre, majd az ifjú német, Stefan Bradl érezhette magát a trónon. A legjobbak már bőven 1:51 percen belül jártak, Talmácsi azonban csak mérsékelten tudta javítani idejét, 1:52.170 percre.

Ezzel átmenetileg a 11. pozícióba lépett előre, ám a félórás időmérő lejártakor már csak a 16. volt, vagyis a negyedik sor végéről kénytelen rajtolni. Az edzés végén ráadásul megállt a magyar motorja is.  A szoros élmezőnyben végül Pol Espargaro szerezte meg az első rajtkockát, 1:50.475 perces teljesítménnyel. Talmácsi szempontjából rossz hír, hogy mögötte a második a világbajnoki összetett élén álló Mike Di Meglio végzett.