Magyar vezetés a Fed Kupában

Létrehozva: 2014. február 7. 18:06
Jani Réka Luca 6:0, 6:4-re nyert a lett Jelena Ostapenko ellen, így a magyar válogatott 1-0-s előnybe került pénteken a tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport budapesti tornáján.

A világranglistán 253. magyar játékos fantasztikusan kezdett mindössze 16 éves riválisa ellen, és 25 perc alatt "lemosta" őt az első szettben. A folytatásban a WTA-rangsorban 705. Ostapenko magára talált, és 4:4-ig tartani tudta a lépést a 22 esztendős magyarral, aki ekkor elvette az adogatását, majd hozta a sajátját, így megnyerte az 1 óra 2 perces csatát.

"Ellenfelem sokat hibázott az első szettben, nekem pedig jól ment a játék. Aztán sajnos felhoztam őt, de örülök, hogy átlendültem ezen a szakaszon. A lett lány azért más kaliberű ellenfél volt, mint két napja Cirstea" - nyilatkozta Jani a meccs után.

A másik egyest Babos Tímea (83.) és Diana Marcinkevica (216.) vívja.

A keddi nyitókörben mindkét válogatott vereséggel kezdett a Syma Csarnokban: a magyarok a románoktól, míg a lettek a britektől kaptak ki egyaránt 2-1-re.