Európa-bajnok a magyar teniszválogatott

Szerző: MTILétrehozva: 2014. augusztus 6. 20:02
Európa-bajnoki címet szerzett az U16-os magyar lány-teniszválogatott a Budapesten rendezett nyolcas döntőben.

A Magyar Tenisz Szövetség szerdai beszámolója szerint a kontinensviadal első fordulójában a magyarok a briteket győzték le, majd az elődöntőben a fehéroroszok következtek, akik ellen a Gálfi Dalma, Stollár Fanny kettős a mindent eldöntő páros mérkőzésen simán győzött.

A szerdai fináléban a franciák voltak az ellenfelek. Gálfi Dalma 6:3 6:4-re verte Tessah Andrianjafitrimót, majd Stollár Fanny Lucie Wargnier-t győzte le három szettben, 6:7, 6:3, 6:2-re, ezzel a magyarok lettek az Európa-bajnokok.

A csapat-Eb-k harmadik magyar aranya született meg. 1988-ban a U14-es lány-, 2010-ben pedig az U18-as fiúegyüttes diadalmaskodott.