Djokovics a végén kiütötte Murrayt

Létrehozva: 2015. február 1. 14:06
Novak Djokovics ötödször nyerte meg vasárnap az Australian Opent, miután két maratoni játszma után szinte esélyt sem adott Andy Murraynek a férfi egyes döntőjében. Immár 8-szoros Grand Slam-győztes.

Két játszmán át űrteniszt láthatott a közönség, oda-vissza brékelte egymást a két inkább defenzív felfogású, fogadásra specializálódott klasszis. A világelső úgy tűnt, mintha kisebb sérüléssel bajlódna, de játékára ez nem volt kihatással, és akkor sem torpant meg, amikor elveszítve a második játszma 2-0-s hátrányba került a harmadikban.

A két 27 éves játékos - akik először 12 évesen csaptak össze - harmadszor találkozott az év első Grand Slam-tornájának döntőjében. A szerb 2011-es és 2013-as fináléban is magabiztosan verte Murrayt.

Djokovic a modern éra első férfi játékosa, aki ötször diadalmaskodott a Melbourne Parkban, és pályafutása nyolcadik Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be. Ez volt a 24. egymás elleni, párharcukban 16-8-ra a szerb vezet.