Babos 2. tornáját nyerte idén párosban

Szerző: MTILétrehozva: 2014. április 20. 22:34
Babos Tímea és a tajvani Hao Csing-csan első helyen kiemelt duója megnyerte a 250 ezer dollár (55,5 millió forint) összdíjazású, Kuala Lumpur-i női keménypályás tenisztorna párosversenyét. A kettős a vasárnapi döntőben két játszmában győzte le a negyedikként rangsorolt Jung Jan-csan, Cseng Szaj-szaj tajvani, kínai párost. A mérkőzés 1 óra 10 percig tartott.

„Rettentően örülök ennek a győzelemnek! Nagyon kell az önbizalmamnak. (...) Sok új dolgot tanulok Thomasszal, és ennek ez az első látható eredménye. Jó kis húsvéti ajándék ez mindenkinek” - nyilatkozta a döntő után a 20 éves magyar teniszező, akinek a felkészítő stábját február óta erősíti a monacói Thomas Drouet.

Babos idei negyedik fináléját játszotta párosban: januárban Sydneyben a cseh Lucie Safarovával az oldalán nyert, majd a francia Kristina Mladenoviccsal Párizsban, a múlt hónapban pedig a fehérorosz Olga Govorcovával Mexikóban kikapott a döntőben.

Mostani sikeréért Babos és párostársa összesen 12 300 dollárt kapott.

WTA KUALA LUMPUR
páros, döntő:
Babos Tímea, Hao Csing-csan (magyar, tajvani, 1.) - Jung Jan-csan, Cseng Szaj-szaj (tajvani, kínai, 4.) 6:3, 6:4