AO: Babosék túl az első akadályon

Létrehozva: 2014. január 17. 11:57
Babos Tímea, oldalán a horvát Petra Marticcsal bejutott a második fordulóba az ausztrál nyílt teniszbajnokság női párosában, miután pénteken három szettben legyőzte a Dominika Cibulkova, Yanina Wickmayer szlovák, belga duót. A találkozó - melyet csütörtökön a hőségszünet miatt töröltek - 2 óra 8 percig tartott.

"Örülök ennek a mai párosnak. Nagyon nehezen kezdődött a meccs, a partnerem izgult, benne lehetett az egyéni vereség. De próbáltuk élvezni a játékot, és ez bevált, sikerült fordítani" - nyilatkozta honlapján a 20 éves soproni játékos, hozzátéve: gyűjtögetheti tovább a világranglista-pontjait, elvégre egy Grand Slamen sikerült meccset nyernie.

Babosék következő ellenfele a tavaly döntős, hazai közönség előtt szereplő Ashleigh Barty és Casey Dellacqua lesz.

AUSTRALIAN OPEN, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Babos Tímea, Petra Martic (magyar, horvát)-Dominika Cibulkova, Yanina Wickmayer (szlovák, belga) 6:4, 3:6, 7:5