Őrült meccs: Agüero- és büntetőpóker

Létrehozva: 2014. október 18. 15:38
A Manchester City őrült mérkőzésen 4-1-re verte a Tottenhamet a Premier League 8. fordulójának rangadóján. Sergio Agüero mesternégyest szerzett, míg a játékvezető PL-rekordbeállítást jelentő négy büntetőt ítélt meg.

Végig nyílt, nagyszerű iramú mérkőzést láthatott a közönség, és hiába az öt találat, ha tíz esik, azon sem tudtunk volna meglepődni. Kezdődik ott, hogy Agüero és Roberto Soldado büntetőt hibázott, de Joe Hart és Hugo Lloris egyaránt pályázhatott volna a mérkőzés legjobbja címre, ha az argentin csatár nem teljesít ennyire extrát.

Rengeteg bravúrt hajtottak végre, különösen a vendégek francia válogatottja, aki nyolc nem akármilyen védést mutatott be. Rajta múlott, hogy Agüero nem szerzett hatot vagy akár hetet,  annyira sok helyzete volt. Mindez elsősorban a vendég védelem kritikája, amely egész nap nem bírt a dél-amerikaival és átjáróháznak bizonyult.

A fordulópont Soldado kihagyott 11-ese volt a 62. percben (Hart remekül leért) azzal 2-2 lehetett volna, ehelyett 13 perc múlva már ember- és kétgólos előnyben futballozott a címvédő. Az öröm nem lehet teljes, hiszen Frank Lampard, aki ezúttal is remekelt, így gólpasszt adott és büntetőt harcolt ki, súlyosnak tűnő combsérülést szenvedett.

Van egy jó tipped a mai foci meccsre? Fogadj rá ITT!

PREMIER LEAGUE, 8. FORDULÓ:

MANCHESTER CITY-TOTTENHAM 4-1 (Agüero 13., 20. - 11-esből, 68. - 11-esből, 75., ill. Eriksen 15., kiállítva: Fazio 74. - Tottenham)

Manchester City 4-1 Tottenham (All Goals) 18-10... by TatuDaniel