Félház látta a Ferencváros hármasát

Létrehozva: 2014. augusztus 24. 19:05
Az előző szezonban bronzérmes Ferencváros magabiztos győzelmet aratott az újonc Nyíregyháza ellen a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. Ez volt az első bajnoki meccs a zöld-fehérek új stadionjában, a Groupama Arénában.

A várakozásoknak megfelelően a Ferencváros kezdett aktívabban, s ez már a 13. percben meghozta az eredményt. A gól után sem álltak le a zöld-fehérek, s újabb negyedóra elteltével megduplázták előnyüket: Gera Zoltán egy parádés távoli lövéssel vette be Balogh kapuját. Csábi József, az újonc vendégek vezetőedzője cserélt, Rubust Koller váltotta, s ennek nyomán az első félidő végén kissé összeszedettebben játszott a Nyíregyháza.

A fordulást követően is a hazaiak irányítottak, s a játékrész derekán - miután Pekár felvágta Ugrait a 16-oson belül - 11-eshez jutottak, amelyet értékesítettek is, s ezzel eldőlt a három pont sorsa. A vendégek erejéből a hajrában csak a szépítésre futotta.

LABDARÚGÓ NB I, 5. FORDULÓ:

FERENCVÁROS-NYÍREGYHÁZA 3-1 (Busai 13., Gera 28., Mateos 67. - 11-esből, ill. Bajzát 78.)