A Barca megállította a Villarrealt

Létrehozva: 2015. február 1. 22:58
A Barcelona fordulatos találkozón 3-2-es győzelmet aratott, ezzel megszakította a Villarreal 18 tétmérkőzés óta tartó veretlenségi szériáját a La Liga 21. fordulójában.

A katalánok bekezdtek, de Luis Suárez vezetésével eleinte minden helyzetet elpuskáztak, nem úgy a másik oldalon Gyenisz Cserisev, aki egy lecsúszott lövésbe olyan jól tette bele a lábát, hogy a labda a bal alsóban landolt.

A hazai fölény állandósult, és éppen a szünet előtt meghozta a gyümölcsét, amikor Lionel Messi passzából a mérkőzés talán legjobbja, Rafinha tette rá a hosszúra, a kapus ugyan védett, de Neymar bevágta.

A szünet után Gerard Piqué hatalmas hibájából Vietto vágta be az üres kapuba, ám ekkor talán senki sem gondolta, hogy három perccel később már a Barcánál lesz az előny. Előbb Rafinha lőtt az üres kapuba egy lecsorgó labdából, majd Messi helyezte be a bal felsőbe a mérkőzés legszebb gólját. A Villarreal nem tudott újítani, és kikapott.

LA LIGA, 21. FORDULÓ:

Barcelona-Villarreal 3-1 (Neymar 45., Rafinha 53., Messi 55., ill. Cserisev 30., Vietto 51.)