BL: a Veszprém Szlovéniában is nyert

Szerző: MTILétrehozva: 2014. október 18. 23:41
A Veszprém 24-21-re nyert a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. A siker azt jelenti, hogy a magyar bajnok továbbra is százszázalékos, így minden bizonnyal a macedón Vardar Szkopjével küzd majd meg a kieséses szakaszban nagy előnyt jelentő csoportelsőségért.

Férfi BL, C-CSOPORT, 4. forduló:
Celje-Veszprém 21-24 (9-14)
A magyar csapat legjobb dobói: Gulyás 6, Nilsson 5.

Vasárnap:
Montpellier (francia)-Vardar Szkopje (macedón) 17.00
Rhein-Neckar Löwen (német) - Csehovszkije Medvegyi (orosz), Mannheim 19.30

Az állás: 1. Veszprém 8 pont/4 mérkőzés, 2. Vardar 6/3, 3. RN Löwen 2/3 (84-79), 4. Celje 2/4 (111-116), 5. Montpellier 2/3 (88-94), 6. Csehov 0.

Az előző kiírásban negyedik helyen záró veszprémiek nélkülözték egyik legjobbjukat, a lovaglóizom-szakadással kezelt Nagy Lászlót és a korábban éppen Celjében szerepelt Lékai Mátét.

A magyar bajnokot több mint ezer szurkoló kísérte el. A meccs elején Marguc büntetőt rontott, ennek ellenére uralta az első félidőt a Veszprém, átlagban minden kapott gólra kettővel válaszolt. 6-11-nél Schuchot és Terzicet is kiállították, a kettős emberhátrányban két góllal csökkent a különbség. A szünet előtt a remeklő Gulyás újabb találatával 14-9 lett.

A folytatásban gyorsított a Celje, azonban Mikler szenzációsan védett. Ekkor nem kapott olyan sok segítséget a védelemtől, mint korábban. Kénytelen volt időt kérni a házigazda, amely 16-20-szal fordult az utolsó negyedórára. A tartalékos Veszprém fokozatosan fáradt, az 51. percben 19-20-nál már Carlos Ortega próbálta rendezni a sorokat.

A Celje előtt többször adódott egyenlítési lehetőség, azonban kritikus pillanatban Mikler büntetőt védett. A hajrában nyugodtabb volt a Veszprém, ez pedig győzelmet ért.

A BL-ben közel egy hónapos szünet lesz, a Veszprém november 15-én az ugyancsak hibátlan macedón Vardar Szkopje otthonában lép pályára. A csoportok első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.

Van egy jó tipped a mai foci meccsre? Fogadj rá ITT!

D csoport:MOL-Pick Szeged - Schaffhausen (svájci) 34-24 (16-13)Dunkerque (francia)-Kielce (lengyel) 25-28 (12-14)Motor Zaporizzsja (ukrán)-Aalborg (dán) 25-28 (13-13)Az állás: 1. Kielce 8 pont, 2. Szeged 6, 3. Aalborg 5, 4. Schaffhausen 3, 5. Dunkerque 2, 6. Zaporizzsja 0.